Грузія

Грузія, ч.0. Загальна інформація

Кілька років тому мій однокурсник побував у Грузії та привіз багато-багато гарних фото. Десь тоді і зародилась думка, що Грузія саме та країна зі списку must see. Але не було компанії та сміливості, щоб їхати автостопом, ні грошей, щоб летіти літаком. Минуло кілька років, і чисто випадково на очі потрапила новина, що WizzAir із вересня запускає рейс Київ-Кутаїсі. Це і був саме тим копняком, якого мені бракувало. Швиденько зібрала компанію, узгодили дати та вже на початку липня купили квитки на літак. Так розпочалась пригода. :)

Підготовка

Якраз перед поїздкою в Грузію у мене було відрядження у Голландію, тому підготовка (крім складання маршруту) та збори відбувались протягом останнього тижня, а наплічник взагалі пакувався за кілька годин до відправлення потягу у Київ. Нитка маршруту попередньо була накидана, проте за ночівлю ми ніде наперед не домовлялись. Прикинули, що їдемо у не сезон, так що вирішили тим не паритись, а розібратись на місці.

Із собою, крім стандартного списку речей, ми взяли також:

 • 5 шоколадок Світоч
 • пакетик монеток Roshen
 • листівки зі Львовом та Карпатами
 • 0,2 л горілки з перцем))

Гостинці нам пригодились, можна навіть було брати більше.

Також підготувались “теоретично” – я роздрукувала список київських таксі з їхніми телефонами та цінами. Роздрукувала та перечитала звіти Михайла про його поїздку. Зустрілась із Романом, який теж багато чого корисного та цікавого розказав про Грузію, порадив хостел у Тбілісі, дав місцеву сім-картку та валюту і терпляче давав відповідь на всі питання. :) Величезне вам дякую, хлопці!) Також переглянула Путівник по Грузії та видрукувала з нього цікаві статті та інформацію по містах, які ми будемо відвідувати. Так як вичитувати то все раніше часу не було, то запакувала той стос паперу у папку-конвертик А5 , щоб у будь-яку мить можна було то перечитати, та й щоб було чим зайнятись у літаку)). Єдине, що забула роздрукувати – карту Грузії, кілька раз, поки ми не взяли її у інфо-центрі, вона нам була потрібна.

На телефон встановила грузинсько-англійський словник, добавила грузинську мову до розкладки клавіатури, закешувала кілька гугл-карт та розставила найпотрібніші зірочки (вокзали, аеропорт, цікаві місця..). На цьому підготовку до мандрівки було завершено.)

Маршрут

Визначившись з датами та купивши квитки на літак на 21.10 у Грузію та 02.11 до Києва, ми почали складати списки місць та міст, які хотілось би побачити, та на основі них будувати маршрут. Як не дивно, кінцевий маршрут майже співпав із запланованим та виглядав наступним чином:

Кутаїсі (1 день) → Тбілісі (2 дні гуляння по місту, 1 день на Уплісціхе та 1 день на Мцхету) → Кахетія (1 день на Сігнагі та 1 день на винні заводи) → Сванетія (2 дні у Мазері та 1 день в Ушгулі) → Батумі (2 дні) → Кобулеті (0,5 дні) → Кутаїсі (0,5 дні).

З квитками до Києва тягнули до останнього, трохи більше, ніж тиждень, до вильоту я не витримала і поїхала їх купувати. У Київ взяли на 112 потяг, що нам дуже гарно підходив – о 2:34 прибуває до Києва, тоді як у аеропорту ми мали бути десь о 4:30, назад їхали 007-им потягом, на який ми би не встигли з літака, тому ще день після приїзду гуляли по Києву. Були дуже втомлені, так що не найкращий варіант. Вже у Києві взнали, що є ще якийсь потяг до Львова, що відправляється з Києва о 3-ій з чимось (наскільки пригадую) годині.

Витрати

На двох із Сашком у нас вийшли такі витрати:

 • Літак (в обидві сторони) – 3009,80 грн. ~ 370 $
  (2980 грн. квитки + 1% комісія банку)
 • Квитки на потяг до/з Києва – 224,00 грн. ~ 28 $
 • Таксі по Києву та інші дрібні витрати (їжа, транспорт..) ~ 300 грн. ~ 37 $
 • Витрати у Грузії на житло, їжу, транспорт, екскурсії.. ~ 768 $
 • Сувеніри додому (вино, чача, магнітик, книга, чурчхела..) ~ 80 $

Загальна сума на двох людинок з усіма-усіма витратами – 1280 $. Найбільше витратили на житло (~20 ларі (12 $) за ніч з людини) та на харчування (~ 10-15 ларі (6-9 $) за прийом їжі з людини). І якщо зекономити на житлі цілком реально (живучи у наметі, для прикладу), то економити на харчуванні та везти свої продукти не хотілось, вирішили їсти лише національні страви. :)

Читати далі →

4 Comments

 1. dyak
  Листопад 08, 2012

  пиши ще, дуже цікаво, я теж розглядаю грузію як варіант для наступної відпустки. І мені подобається твій стиль звітування, легко читається, інформативний, якраз для того щоб планувати собі подорож.

  Відповіcти
  1. Syancya
   Листопад 12, 2012

   Дуже дякую! Потрохи пишу продовження, скоро буде ще

   Відповіcти
 2. Natali
  Березень 29, 2013

  Теж хочу в Грузію, от би ще з кимось за компанію :) Перечитаю всі частини цього звіту )

  Відповіcти
  1. Syancya
   Квітень 06, 2013

   зараз багато хто туди їде, дякуючи Візейру, може якраз і серед ваших знайомих хтось надумає :) воно вартує того ;)

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top